پرش به محتوا

آشنائی با فایبر سمنت

  • از

 

آشنایی با فایبر سمنت برد

صفحات سیمانی الیاف دار یا فایبر سمنت برد صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته است.

الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما شده و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی جلوگیری می کند

صفحات سیمانی الیاف عایق های صوتی و حرارتی بسیار مناسبی بشمار می آیند. این صفحات درمقایسه با کلیه محصولات مشابه ، مقاومت بیشتری دربرابرجذب و عبور رطوبت از خود نشان می دهند بنابراین استفاده از این محصول می تواند نقش قابل توجهی در کاهش مصرف انرژی و آلودگی صوتی در ساختمان ها داشته باشد .

آیا فایبر سمنت برد  در محیط های خاص قابل استفاده می باشد؟

فایبر سمنت برد ، در مقابل اشعه فرابنفش خورشید (UV) ، شرایط سخت جویمانند دمای بالا و دمای زیر صفر، رطوبت و آب ، و آلاینده های شیمیایی و اسیدی دوام بسیار بالایی دارد .

با توجه به اینکه پانل های سیمانی الیافدار (فایبر سمنت برد) سطح بسیار صافی دارند ، بعد از نصب می توان بدون اجرای نازک کاری اقدام به رنگ آمیزی سطح پنل و یا اجرای کاغذ دیواری و یا هرگونه روکش PVC و HPL بر روی سطح آن نمود.که بدلیل استفاده از روکش PVC و HPL در محیط های درمانی وآزمایشگاهی بهترین گزینه می باشد.

پانل های سیمانی(فایبر سمنت برد) دوستدار محیط زیست بوده و عاری از هرگونه مواد مضر برای محیط زیست می باشند و مقاوم در برابر حشرات موذی نظیر موریانه می باشد و همچنین محیط نامناسب برای آفات ، قارچ و … همچنین موش نیز هستند .

آیا سیستم قاب فولادی سبک ((LSF) با سیستم سنتی قابل تلفیق می باشد؟

در ساختمانهایی که سازه آنها اسکلت فلزی یا بتنی باشد برای پارتیشن بندی، دیوار داخلی، سقف کاذب و نما با زیرسازی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین به منظور پوشش در ساختمانهایی که سازه آنها از نوع سیستم سازه فلزی سبک (LSF) است، برترین گزینه می باشد

ترکیبات فایبر سمنت برد

۱  الیاف

امروزه انواع مختلف الیاف سلولزی جانشین آزبست شده است از الیاف مصنوعی که قادر به ارائه مشخصات خاص به محصول نهائی هستند متداول است .

در این مرحله منبع الیاف و شکل گیری الیاف فاقد اهمیت می باشد ..

 

۲-مواد غیرالیافی :

علاوه بر سیمان پرتلندکه در صفحات سیمانی الیاف دار  استفاده می شود به مشخصاتی که برای محصول نهائی در نظر گرفته می شود  بستگی دارد. دو گروه اصلی صفحات سیمانی با الیاف سلولزی وجود دارد . خشک شده (cured ) با  حرارت پایین که به هوا خشک معروف شده است و خشک شده (cured ) با  حرارت بالا  یا به وسیله  اتو کلاو .

ترکیب در روش هوا خشک  معمولا حاوی مقدار زیادی سیمان پرتلند که با موادی مانند خاک رس، میکرو سیلیکا، سنگ آهک یا خاکستر است که  به نسبت های دقیقی ترکیب می شود. ترکیب در روش  اتو کلاو معمولا شامل سیلیس کاملا نرم شده همراه با سایر مواد مصرفی کاملا نرم بوده و مقدار کمتری سیمان دارد.

انواع فایبر سمنت برد

نمای طرح چوب فایبر سمنت برد

ترکیب بی همتایی از فیبرهای طبیعی و سیلیکات می باشد. این محصول توسط دستگاه اتوکلاو سخت گردیده که حاصل کار، طرحی بی نظیر به وجود می آورد. این کالای مصرفی در انواع مختلف برای کاربری های مختلف وجود دارد که در ادامه به چند نمونه اشاره می کنیم:

صفحات لاینینگ فایبر سمنت برد

با سطحی کاملا صاف، مناسب برای دیوارهای داخلی و سقف‌ها میباشد. این محصول صفحات مسطحی است با لبههای تورفته که امکان ایجاد دیوارهای یکپارچه بدون درزرامی‌دهد و درعین حال دارای استقامت کافی میباشد..

مجموعه سقفی فایبر سمنت برد

با برشمردن مفهوم سبز، محصولات جدید و متنوعی را برای زیبایی سقف شما عرضه مینماید.

صفحات صاف فایبرسمنت برد

غیر قابل احتراق بوده و کاربرد چند منظوره دارد. این صفحات انعطاف پذیر با ضخامتهای مختلف در مجموعه سقفی داخلی و خارج ساختمان به کار میرود.

صفحات کف فایبر سمنت برد

با ضخانت ۱۸میلی متر، دارای کاربردهای متنوعی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری میباشد.

نوارهای باریک فایبر سمنت برد

جایگزین ایده آل قرنیزبه شمار میرود و با ضخامت بالا در برابر ضربات جزیی جایگزین مناسبی برای سنگ قرنیز محسوب می شود.

دکوراتیو فایبر سمنت برد

در طرحها و ابعاد درخواستی جهت کاربری های مختلف با قابلیت برش با CNCقابل تهیه است.

صفحات بام فایبر سمنت برد

ارائه زیبایی و عملکرد بلند مدت بدون صرف هزینه‌ی بالای نگهداری که در آب و هوای سرد و گرم به خوبی مقاومت می نماید. مدلهای سقفی به زیبایی چوب طبیعی در شکل های متنوع، منحنی، سه گوش و کلاسیک قابل دسترس می باشد. که برای مناطق شمالی ایران بسیار مناسب است و رطوبت زیاد این مناطق باعث پوسیدگی آن نمی‌شود.

انعطاف پذیری صفحات فایبرسمنت برد:

به شما امکان طراحی برای پوشش دیوارهای داخلی و خارجی را می‌دهد. همچنین راه حلی سودمند، سریع و پایداربرای طرح های مورد نظر شما در پارتیشن بندی و اجرای نما میباشد.

Call Now Button