پرش به محتوا

طراحی محاسبات و تهیه دفترچه محاسبات LSF&CFS

سازه ها و ساختمان های پیش ساخته ، امروزه نقش موثری را در جوامع شهری و ساخت و ساز شهری ایفا می کنند .

با گسترش شهر ها و افزایش تعداد ساخت و ساز ها ، استفاده از سازه های پیش ساخته بیشتر از گذشته رواج پیدا کرده است .

 

یک نمونه از ساختمان های پیش ساخته ، سازه های قاب سبک فولادی سرد نورد شده LSF می باشد که امروزه سرعت ساخت و ساز آن افزایش یافته است .

طراحی و محاسبات سازه های قاب سبک فولادی را با دقت بسیار بالایی به انجام می رساند .

تهیه دفترچه محاسبات اختصاصی برای پروژه های پیش ساخته در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد.

در این مرحله که تمامی محاسبات با نرم افزارها و مطابق استانداردهای مشخص انجام شده  ، مسیر انتقال تمامی تاسیسات مکانیکال (آب گرم وسرد ) و برق نیز مشخص و در زمان تولید با دستگاههای مشخص پانچ و سوراخ می گردد.

تمامی برشها و جای پیچها (اتصالات سازه ای ) در این مرحله  طراحی و تعیین می شود.

از این رو ساختمانهای پیش ساخته (صنعتی سازی) L.S.F به دلیل طی نمودن مراحل تولید و کنترل کیفیت در کارخانه ،مطابق با نقشه های محاسباتی (بدون خطا) رفتار مناسب سازه را در مواقع تنشها و بحرانها در پی خواهد داشت.

70988_1-3.jpg (750×750)

نکته ای که مهم و قابل توجه می باشد این است که هیچگونه محدودیتی در طراحی و اجرای ساختمانهای پیش ساخته (صنعتی سازی) وجود ندارد.

در هر طرح و نقشه و ابعادی که مبتنی بر معماری ایرانی- بومی – معماری مدرن، کلاسیک قابل طراحی و ساخت می باشد.قاب سبک فولادی  L.S.F  به سه فرم فلت ،دوبلکس ،تریبلکس در خانه های ویلایی قابل اجرا و در ساختمانهای آپارتمانی تا ۵طبقه بر اساس آﺋین نامه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران قابل طراحی و اجرا می باشد.

با سیستم LSF

مشکل کمبود زمین در کلان شهرها از جمله شهر تهران در کنار عدم تشکیل سرمایه بزرگ در ساخت و ساز شهری را می توان از دیگر موانع انبوه سازی و شهرسازی عنوان کرد.

چراکه دیگر زمینی که امکان ساخت و ساز انبوه و مجموعه سازی در آن وجود داشته باشد، در کلان شهرها وجود ندارد و یا بسیار محدود و گران می باشد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان رشد افقی شهرها هزینه‌هایی اضافی را برای نگهداری آن به مدیران شهری تحمیل می کند و زمانی که یک شهر در سطح، رشد می کند هزینه های سربار خدمات رسانی آن هم افزایش می یابد و با توجه به پراکندگی تراکم، نیاز به امکانات خدماتی زیادی وجود دارد و مسوولان مجبورند مبالغ بیشتری را نسبت به زمانی که شهر در ارتفاع توسعه می یابد، برای ارایه خدمات هزینه کنند، لذا در چند سال اخیر شهرداری تهران و کلانشهرها اجازه ساخت اضافه بنا را به راحتی می دهند، اما ساخت اضافه طبقه یا اضافه اشکوب پیش شرط هایی دارد که ملزم به اجرا است.

به دلیل انیکه اکثر ساختمان های موجود عمر بالایی دارند لذا اضافه کردن یک طبقه به آن باید از اصول مهندسی پیروی کند که این امکان با سیستم  LSF میسر خواهد بود.

lstk.png (584×438)

طراحی محاسبات سازه و فروش سازه های LSF&CFS توسط شرکت تجهیز بنا

تجهیز بنا مجری تخصصی سازه های فولادی سبک ال اس اف LSF با هدف ارتقاء صنعت ساختمان در زمینه طراحی، تولید و اجرای سیستم قاب سبک فولادی  (Lightweight Steel Framing)با بهره گیری ازتجربه و تخصص در سال ۱۳۸۵شروع به فعالیت نموده و با توجه به افزایش روز افزون تقاضای ساخت ساختمان به روش LSF با مزایای فراوان اعم از مقاومت در مقابل زلزله ، کاهش زمان ساخت ، جابه جایی آسان ، دقت بالا در اجرا و قابلیت بازیافت تا ۹۵درصد و….. تمامی تلاش خود را معطوف به بهره گیری از این تکنولوژی نوین ساختمانی نموده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین شرکتهای سازنده ساختمان به روش صنعتی (قاب فولادی سبک) ارائه خدمات می نماید.

با ما به رویاهایتان نزدیکتر شوید

طراح، سازنده و مجری سازه‌های سبک فولادی (ال اس اف)

طراحی , مشاوره و نصب مزارع خورشیدی
انجام کلیه امور طراحی از صفر تا صد
ساخت اضافه اشکوب در ۶۰ روز
ساخت ویلای مدرن در ۹۰ روز
طراحی ، محاسبات وفروش سازه های LSF & CFS

تماس با ما  :

۵-همراه مهندس چشمه علائی :۰۹۱۲۳۳۹۹۵۸۷

ایمیل

info@tbpars.ir

شماره تماس :

مهندس چشمه علایی: 09123399587

طراحی و سئوی سایت توسط تجهیز بنا پارس پی

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت تجهیز بنا می‌باشد.

© 2020

Call Now Button